קניות או לא להיות – חלק 2

June 30, 2014 / No Comments

אילוף כלבים, לדוגמא, זהו נושא מאוד שנוי במחלוקת. בעלי כלבים מכל הסוגים והגזעים שולחים את הכלבים שלהם למאלפי הכלבים היקרים והידועים בתבל, לאחר מכן רוכשים בשבילם כל מיני אביזרים וכלים לאימון שאותם מאמנים ממליצים עליהם בחום, וכך זה ממשיך הלאה ומגיע לסכומים באמת גבוהים. לעומתם, אנשים אחרים רבים המזיקים בכלב יאמרו על אילוף כלבים שזה בכלל משהו שצריך להעשות בבית, בין הכלב לבעליו, ושממש אין צורך בהכנסת כל מיני מאמנים אישיים ואביזרים מצייצים ומהבהבים שרק מקצרים את הכיס והופכים את הכלב למכונה.

אז היכן נמתח גבול הקניות? מתי זהו בזבוז מגוחך ומתי הוצאה מבוקרת ומתבקשת? אין תשובה חד משמעית בעניין זה, הרי אורח החיים של כל אחד שונה מאוד מזה של האחר, והצרכים שנדמה שההוא צריך עלולים להראות כמותרות טפשית לאחר. החוכמה היא להסתכל פנימה, לחשוב רגע לפני שקונים ומוציאים כספים מבלי למצמץ ומבלי לפקפק לפני הוצאות כבדות או קלות. זה לא שצריך להרגיש בסגר וצמצום כזה שפוגעים ישירות באיכות החיים, אך עודף נוחיות יכולה להביא לניוון, מה עוד שעודף קניות יכול להביא לפשיטת רגל (מהר מאוד במקרים מסוימים), לכן תמיד טוב למצוא את המקום הטוב והבטוח יחסית באמצע. לא להגביל יותר מידי, לא להתיר יותר מידי את הרצועה, למצוא את מה שבאמת חשוב, ולהשקיע.

, אתר, לחץ כאן

מדוע חברות אופנה גדולות החליטו לאחרונה לפתוח את סניפיהם בישראל

June 21, 2014 / No Comments

בשנים האחרונות אנו עדים לגל העלייה של רשתות אופנה גדולות מאירופה ומארצות הברית. כניסתם של רשתות אופנה כ H&M "פוראבר 21", אמריקן איגל ועוד מציפה את הצרכן הישראלי עד שהוא לא מבין מדוע הוא זכה לכל האושר הזה. ואכן, כבר נרגיע שלא בהכרח רשתות האופנה הללו התאהבו לפתע בנופי המזרח התיכון, ונסביר בסוד שהתופעה הזו קוראת אודות למשבר הכלכלי שהחל כבר בשנת 2008. משבר זה שהחל לסמן את אותותיו גם בשנת 2011 בואכה 2012 הצריך חברות ענק אלו לחשוב על אסטרטגיות שיווקיות חדשות שימנעו מהם ליפול לקלחת המשבר הכלכלי שפוקד את אירופה וארצות הברית.

חברות אלו מחפשות יעדים חדשים עבור המותג שלהם והם מבינות שאין להם כל כך ברירה אלא להשקיע משאבים רבים ולפתוח סניפים רבים במקומות שאולי נחשבים שכוחים מבחינה תרבותית אופנתית כמו ישראל והמזרח התיכון בכלל. אלא שלמצערם מקומות אלו טרם ספקו את זעמו של המשבר הכלכלי ולעת עתה מקומות אלו למראה הפרדוכס הם המקומות בהם הכי כדאי להשקיע בשמירה על מותגי העל שלא יינזקו מהמשבר הכלכלי.

מדוע חברות אלו לא פיזרו את מוצריהם ברחבי העולם לכתחילה?
כמה סיבות יש לדבר, ראשית הסיבה המרכזית היא חשיבה פרסומית שיווקית. פריסה רחבה יתר על המידה של מותגי האופנה יוצרת זילות במיתוגו של המוצר וחשיבותו. החשיבה הכלכלית העומדת מאחורי רעיון זה הוא שככל שנמעט לספק את המוצגים במדינות פחות נחשבות כך המוצר ישמור על שמו וזוהרו. דוגמא ידועה לכך היא חברת האופנה הענקית יוניקלו אשר ממאנת בכל תוקף לפזר מבלי היכר את סניפיה ברחבי העולם.

, Domemode.co.il, דף הבית