מדוע חברות אופנה גדולות החליטו לאחרונה לפתוח את סניפיהם בישראל

By admin
June 21, 2014
0

בשנים האחרונות אנו עדים לגל העלייה של רשתות אופנה גדולות מאירופה ומארצות הברית. כניסתם של רשתות אופנה כ H&M "פוראבר 21", אמריקן איגל ועוד מציפה את הצרכן הישראלי עד שהוא לא מבין מדוע הוא זכה לכל האושר הזה. ואכן, כבר נרגיע שלא בהכרח רשתות האופנה הללו התאהבו לפתע בנופי המזרח התיכון, ונסביר בסוד שהתופעה הזו קוראת אודות למשבר הכלכלי שהחל כבר בשנת 2008. משבר זה שהחל לסמן את אותותיו גם בשנת 2011 בואכה 2012 הצריך חברות ענק אלו לחשוב על אסטרטגיות שיווקיות חדשות שימנעו מהם ליפול לקלחת המשבר הכלכלי שפוקד את אירופה וארצות הברית.

חברות אלו מחפשות יעדים חדשים עבור המותג שלהם והם מבינות שאין להם כל כך ברירה אלא להשקיע משאבים רבים ולפתוח סניפים רבים במקומות שאולי נחשבים שכוחים מבחינה תרבותית אופנתית כמו ישראל והמזרח התיכון בכלל. אלא שלמצערם מקומות אלו טרם ספקו את זעמו של המשבר הכלכלי ולעת עתה מקומות אלו למראה הפרדוכס הם המקומות בהם הכי כדאי להשקיע בשמירה על מותגי העל שלא יינזקו מהמשבר הכלכלי.

מדוע חברות אלו לא פיזרו את מוצריהם ברחבי העולם לכתחילה?
כמה סיבות יש לדבר, ראשית הסיבה המרכזית היא חשיבה פרסומית שיווקית. פריסה רחבה יתר על המידה של מותגי האופנה יוצרת זילות במיתוגו של המוצר וחשיבותו. החשיבה הכלכלית העומדת מאחורי רעיון זה הוא שככל שנמעט לספק את המוצגים במדינות פחות נחשבות כך המוצר ישמור על שמו וזוהרו. דוגמא ידועה לכך היא חברת האופנה הענקית יוניקלו אשר ממאנת בכל תוקף לפזר מבלי היכר את סניפיה ברחבי העולם.

, Domemode.co.il, דף הבית

Comments: 0

Comments are closed.