קניות או לא להיות

By admin
July 12, 2014
0

הרבה דברים יש לקנות, בעולם העמוס הזה שלנו. עמוס בבני- אדם, עמוס ברעיונות מקוריים למתנות, עמוס בדברים מהנים לעשות אשר בשבילם צריך לקנות דבר כזה או אחר. עמוס בכל טוב, ופחות מטוב, אבל אם יש משהו שאי אפשר להגיד, זה שקניות זהו לא חלק מהותי בחיים.

זה מתחיל בדברים הבסיסיים ביותר. במה שאנחנו אוכלים, איפה אנחנו קונים את זה, איזה ציוד צריך בשביל להכין את זה (כיריים, מקרר, מארוך ואלה רק כמה דוגמאות ממאגר של אלפי פריטים והמצאות). זה ממשיך לאיפה שאנחנו גרים. קונים דירה, קונים בית, קרוואן, כזה עם גלגלים, כזה בלי גלגלים ועוד. אל נא נשכח קניות של בגדים ומוצרי טיפוח, קניות של רהיטים, תאורה וצמחייה אשר קונים בכדי למלא את אותו בית שנקנה ואת החצר שהינה חלק בלתי נפרד ממנו. חיי הקניות והצריכה לעולם אינם יודעים שובע, כי תמיד רוצים יותר, ותמיד עולים צרכים חדשים, ועם הצרכים עולים צרכים שמקלים ומאפשרים את קיום אותם צרכים שעלו. זהו כדור שלג, גלגל אינסופי, מעגל הקניות, ממש כמו מעגל החיים.

יש שיאמרו שזה הפך מוגזם, שהכל יצא מפרופורציה. יש שיאמרו שהגיוני להוציא סכום שפוי על חופשת סקי בחרמון, לאו דווקא ללכת ולשלם הון תועפות על סקי באוסטריה האירופאית. ישנן דוגמאות רבות נוספות לקניות שנויות במחלוקת, כאלה שאנשים מסוימים יאמרו שהן בזבוז גרידא לעומת אחרים שיאמרו שאלה הם דברים מהותיים לחיים, או פשוט שהם דברים מהנים, ולמה לעזאזל לא להנות קצת בחיים הקצרים האלה?

אתר הרשמי, אתר

Comments: 0

Comments are closed.